[NV#313] Jak nie zrobić z córki księżniczki?

Nocna edycja Niecodziennego Vloga
Muzyka: Finding Hope: soundcloud.com/findinghopemusic
Więcej nagrań o. Adama znajdziesz na: www.langustanapalmie.pl
_____________________________________
Można nas również znaleźć na:
Facebooku: facebook.com/LangustaNaPalmie
Twitterze: twitter.com/LangustaPalmowa
Instagramie: instagram.com/langustanapalmie/

Zapraszamy na nowy portal:
→ www.dominikanie.pl
Polecamy subskrypcje portalu na YT
→ pl-vision.com/nameof-Dominikanieplportal
Można nas również znaleźć na Facebooku:
→ facebook.com/dominikanie

wyświetleń
93,718

Komentarze

 • 👍

  A3 A123A3 A12324 dni temu
 • Bardzo lubię słuchać o. Szustaka. Bardzo mądry facet. Trafiłam na Niego przez przypadek zupełny choć jestem kompletnie niekoscielna i agnostyczna ;). Ma facet niezwykle podejście do ludzi i życia. Jest bardzo empatycznym i dobrym człowiekiem. To się czuje. A w świecie kościoła dzisiaj to nie częste cechy. Wszystkiego dobrego życzę i pozdrawiam.

  Hanna SzymitowskaHanna SzymitowskaMiesiąc temu
 • Skąd to wszystko wiesz? Przelecialam kilka filmików iiiiiiii!! Nie wiem... Oczytanyś tak? Obserwacja? Skąd? Skąd?

  a na nMiesiąc temu
 • Słuchać od ojca że jest się zerem, że niczego się w życiu nie osiągnie...spełniać jego "życzenia" co do ocen...co do życia...a on i tak zawsze twierdził że może być lepiej...a dziś...dziś sama jestem mamą i mam córkę...nigdy w życiu nie powiem jej , że jest zerem,dla mnie jest najwazniejsza...wymodlona. Tylko mam problem ze sobą...trochę oddaliłam się od Boga. Nie wiem dlaczego. Nie pamiętam kiedy...jak wrócić na tę dobrą drogę? 😥

  NigdyNieMówNigdyNigdyNieMówNigdyMiesiąc temu
  • Kochana jesteś, oby więcej takich matek. 😍 A co do powrotu do Boga to po prostu prosta modlitwa, rozmowa z Jezusem. Może spowiedź?

   Jego UmiłowanaJego UmiłowanaMiesiąc temu
 • Co niedzielę przyjmuję komunię i "maluje krwią ościeża swych ust" i dlatego żyję i nie muszę się niczego bać. Dzisiaj dowiedziałem się co tak naprawdę co niedzielę robię i utwierdził mnie w tym, że jestem na dobrej drodze 😇 . Niech dobry Bóg Ojciec, Jego Syn Jezus Chrystus i Duch Święty mają Was wdzystkich w swej opiece :)

  AtharioAtharioMiesiąc temu
 • bajki, bajki, myślenie życzeniowe ojca

  ren renren renMiesiąc temu
 • To co ksiądz mówi o złości u dziewczynek, bardziej pasuje do mojego brata, niż do mnie. Moim rodzicom udało się doprowadzić mnie do takiego stanu, że boje się okazać jakąkolwiek złość, gniew czy jakiekolwiek niezadowolenie rodzicom. Brat co prawda nigdy nie okazuje gniewu wobec ojca, wobec matki też się trochę boi, ale wobec mnie nie ma już żadnego problemu czasami, jak się wkurzy nawet o jakąś pierdołę, jak nie mam intencji zaszkodzić, albo wręcz nie do końca rozumiem w czym tkwi problem. Próba tłumaczenia, że nie ma prawa tego robić może skończyć się kłótnią. Wszystko wskazuje na to, że nie uważa tego nawet za coś złego. Więc ja mam raczej odwrotne doświadczenia...

  The crystal waterThe crystal waterMiesiąc temu
 • Co jeśli ma się myśli i pruby samobójcze ¿

  Julia MaszotaJulia MaszotaMiesiąc temu
 • W moim domu bylam ja i moja siostra dlaczego ja bylam kochana przez ojca a moja siostra nie? pytanie na ktore nie znam odpowiedzi jedno wiem ja przechodze przez zycie odwaznie z podniesiona glowa a mojej siostrze nic sie nie udaje jest cale zycie zagubiona i wystraszona, juz dawno wybaczylam mojemu ojcu bo pomimo calej milosci ktora mi dal, skrzywdzil mnie rowniez mocno. Dzieci sa po to b je kochac - poprostu

  Hania M.Hania M.Miesiąc temu
 • To proste, wyslac te pieknosc do niespelnosprawnego dziecka, by mogla je przytulic badz sie do niego usmiechnac, moja cora to zrobila a reakcja tego dziecka byla szybka...

  Malgorzata CzaplickiMalgorzata CzaplickiMiesiąc temu
 • Bardzo dobre rady, zgadzam się przede wszystkim z tym, że dziewczynki należy uczyć (ale w sposób mądry) panowania nad emocjami i po prostu tzw.niestrzelania fochów.Co do tego wychowania, że np. dziewczynom (kobietom) należą się pewne przywileje typu przepuszczenie przez drzwi (np.scenka rodzajowa- regułą jest że pierwszeństwo ma wychodzący ale jak wychodzi mężczyzna a wchodzi kobieta to mężczyzna może przepuścić kobietę) - to cóż szkoda że dzisiaj trzeba tak wychowywać że się nic nie należy kobietom, bo to też oznacza, że wiele chłopców (mężczyzn) pewnych zasad dobrego wychowania nie wyniosło z domu.Dziewczyna (kobieta) powinna takie niuanse dostrzegać i punktować sobie facetów których stać na takie drobne gesty względem siebie.Tak czy siak, dziewczynki muszą się uczyć samodzielności. Pamiętam jak miałam 25 lat i świętowaliśmy wspólnie obronę kolegi.Zrobiło się całkiem późno i wracałam nocnym autobusem (standard studencki- nikt nie wraca w moją stronę,zawsze sama się odprowadzam, a na taryfę mi szkoda).Nagle zerwał się solenizant z imprezy i podprowadził mnie pod nocny autobus, a potem wrócił na imprezę.Jak się okazało, to był i jest mój mąż.Pozdrawia serdecznie szczęśliwa żona i mama 3 córeczek.

  Joanna PawłowskaJoanna PawłowskaMiesiąc temu
 • Świetny vlog. Jak zawsze zresztą :)

  Biblia i HistoriaBiblia i HistoriaMiesiąc temu
 • Ciesze się,że rodzice mnie nie wychowali na rozwydrzoną ksieżniczkę:)

  Agnieszka StolarczykAgnieszka StolarczykMiesiąc temu
 • Asertywność to nie tylko stawianie granic (potoczne „mówienie nie”) , ale przede wszystkim umiejętność komunikowania swoich uczuć/myśli/opinii bez intencji ranienia innych. Pozdrawiam Ojcze;)

  Katarzyna ZiębaKatarzyna ZiębaMiesiąc temu
  • Dokładnie! Wyrażanie swojej opinii itd

   Dominika DominikaDominika DominikaMiesiąc temu
 • "Urzekająca - Odkrywanie tajemnicy kobiecej duszy" - John Eldredge, Stasi Eldredge ----> Sekret kobiecego serca.

  Leszek PodhoreckiLeszek PodhoreckiMiesiąc temu
 • Dziękuję Ojcu za warsztaty dla dojrzałej kobiety w Chicago:) spędziłam super czas, dowiedziałam się wielu cennych informacji a na dodatek policzki bolały mnie od śmiechu !;) a jak wiemy śmiech to zdrowie😀! Ma Ojciec naprawdę ogromne poczucie humoru 😃 pozdrawiam

  Sisi HafySisi HafyMiesiąc temu
 • Nie rozumiem jednego - czemu osoba, która nie ma doświadczenia w wychowaniu dzieci radzi jak to robić. Moim zdaniem takich porad powinna udzielać osoba doświadczona w tym temacie, posiadająca najlepiej kilkuletnie, kilkunastoletnie dzieci. Wtedy mielibyśmy pewne źródła, a nie katolickie rady, które zgodne są najbardziej z kościołem. Pozdrawiam :)

  jula dorbaczjula dorbacz2 miesięcy temu
 • Nic dodać nic ująć

  Wojtek KoziełWojtek Kozieł2 miesięcy temu
 • Z tego co ojciec mówi to 99,99% z nas nigdy nie było i nie jest księżniczkami. Od razu widać, że ojciec nie wie jak to jest być dziewczynką :) Dziękuję jednak za rady, które dla większości z nas są oczywistościami. Pozdrawiam :)

  URSZULA APOLONIAURSZULA APOLONIA2 miesięcy temu
 • No Tak. PRZEPRASZAM, nie poleciałam się. Jestem matką 3 córek i mam 4 ladnego wnuka. IWONA Pikacz.

  Zuzanna PikaczZuzanna Pikacz2 miesięcy temu
 • DROGI Ojcze. Z całym szacumkiem. Jak nie zarobić z córki księżniczki?.... TAK ma brat DUŻO racjii. ALE nie jest brat, dla mnie autorytetem w tej jakże trudnej dziedzinie wychowania córki, czy syna. Bracie, teoria twoją. Praktyka to coś znacznie trudniejszego. POWODZENIA ŻYCZĘ, MOŻE jeszcze kiedyś Bratu się przytrafi być szczęśliwym ojcem. ALLELUJA, ALLELUJA.

  Zuzanna PikaczZuzanna Pikacz2 miesięcy temu
 • Oj Ojcze Ojcze ....wychowanie ...super sprawa w teorii. Zajęcia praktyczne - niezbędne do poszerzania horyzontow i świadomości różnych wplywow na tzw wychowanie .A asertywnosc to o wiele wiecej niz powiedzenie nie. Pozdrawiam ☺

  Kasia CeglarskaKasia Ceglarska2 miesięcy temu
  • Mam dwie córki i w 100% zgadzam się z tym co powiedział Ojciec. Czasem mając kontakt z wieloma rodzinami można zobaczyć więcej niż skupiając się na własnym dziecku. Pozdrawiam.

   paniwonkapaniwonkaMiesiąc temu
 • Nie róbmy z dziewczynek księżniczek, wychowujmy je na prezydentki, naukowczynie, pilotki! Ja się zawsze buntuje jak się mówi "ładna dziewczynka" i "mądry chłopiec" a często "się" mówi. Jak dziewczynki chcą być tylko ładne to ich idolami stają się topmodelki a największym marzeniem ciuchy i paznokcie. Niestety często właśnie takich kobiet chcą faceci, kobieta z własnym zdaniem jest dla wielu problemem ;) Dzięki Adaś za ten mądry odcinek!

  Migrating OrangeMigrating Orange2 miesięcy temu
  • Jak chcesz wychować dziewcznkęna pilotkę (taka czapka wojskowa)? I co to jest naukowczynia, bo takiego słowa nie ma w słowniku?

   thecriss88thecriss88Miesiąc temu
 • Bardzo mądrze powiedziane!

  Kasia MajtykaKasia Majtyka2 miesięcy temu
 • Bardzo wartosciowy material ale co zrobic jesli sami widzimy w sobie cechy niedojrzalych ludzi? Przeciez niewielki wplyw mamy na to jak nas wychowuja rodzice zwlaszcza gdy jestesmy mali.

  Damian DzierbickiDamian Dzierbicki2 miesięcy temu
  • Pracować nad sobą wytrwale 😀 z Bożą pomocą wszystko jest możliwe! Z Bogiem ✝ ❤

   ScafoScafo2 miesięcy temu
 • Schudłeś ojciec😉

  Kejti PeryKejti Pery2 miesięcy temu
 • Pomimo tej konkluzji, o świecie który nam mówi, że są różnice pomiędzy nami, to powiedziałbym, że właśnie... nie różnicujmy. I chłopiec i dziewczynka mają być wychowani tak samo. Na odpowiedzialnych, nieegoistycznych i nienarcystycznych osobników. Nie upatrujących wartości, i swojej i innych, w wyglądzie zewnętrznym i kwestiach materialnych. A "po prostu" pewne rzeczy zbyt mocno zostały zaimplementowane kobietom a pewne mężczyznom. Żeby nas zróżnicować. Poróżnić. A wewnętrznie czujemy, że jesteśmy tacy sami. I potem są w nas sprzeczności, jakieś poczucia krzywdy. Krzywdą jest traktowanie inaczej kobiety a inaczej mężczyzny. Poza oczywiście różnicami fizycznymi. Oczywistymi. Każdy potrzebuje miłości. Panie, miej nas w opiece.

  Robert KowalskiRobert Kowalski2 miesięcy temu
 • Byłam uczona usługiwania, wykonywania poleceń,a mój sprzeciw zawsze kończył się oburzeniem, gniewem, obrazą lub ignorancją.Wiele szkód w moim życiu to przyniosło, cały czas uczę się asertywności i wymagania,aby inni mnie szanowali. Idzie mi już całkiem dobrze,ale jeszcze 3lata temu było bardzo źle.Czasami zazdroszczę księżniczkom tej koncentracji na samych sobie i poczucia,że jest się kimś ważnym,ja muszę to ćwiczyć. Byłam nieważna i takie poczucie jeszcze we mnie siedzi gdzieś głęboko.

  Anna ProkopAnna Prokop2 miesięcy temu
  • @BringBackOldSkoolHH dzięki 😊

   Anna ProkopAnna ProkopMiesiąc temu
  • Super, że jest progres. Powodzenia życzę! :)

   BringBackOldSkoolHHBringBackOldSkoolHHMiesiąc temu
 • Dziękuję Ojcu za ten filmik. Cała tradycja i cały gender w jednym. :D Aż chyba pokażę znajomym lewicowcom - mam wrażenie, że o to im mniej więcej chodzi, gdy krytykują tzw. "tradycyjne role płciowe" i zamykanie dziewczynek w krzywdzących stereotypach; tylko że myślą, że kluczem do rozwiązania problemu jest wprowadzenie koedukacyjnych toalet. ;)

  Małgorzata Weronika CzachorMałgorzata Weronika Czachor2 miesięcy temu
 • Bardzo mądre rady. Zgadzam się z Ojcem w 100%. 😊

  Paulina MalinowskaPaulina Malinowska2 miesięcy temu
 • Dzięki Ci Ojcze Adasku za ten bardzo wazny temat z wychowaniem dzieciakow😀dobrej drogi gdziekolwiek się przemieszczasz po tym Paryżu 🤩trzymaj się ciepło😀

  Gabriela KaniaGabriela Kania2 miesięcy temu
 • Bardzo mądre słowa:) To jest właśnie kształtowanie małych dziewczynek , aby były Kobietami z Pazurkiem , które uwielbiam :)

  Per Aspera ad AstraPer Aspera ad Astra2 miesięcy temu
 • Warto jeśli już nasi rodzice tego wszystkiego nie mieli możliwości się dowiedzieć, pracować nad sobą żeby pożegnać te wszystkie stygmaty. Żeby następne pokolenie naszych kobiet miało łatwiej i zdrowiej... "Kobieta która uzdrawia siebie, Uzdrawia kobiety przed i po sobie." Bóg bardzo prostuje nasze drogi jeśli tylko chcemy. Wystarczy zamienić serce z kamienia. Ojcze. Bardzo dziękuję Bardzo Bóg zapłać. I błogosławionej drogi życia do Ziemi Świętej ❤🙏

  Katarzyna KasiaKatarzyna Kasia2 miesięcy temu
 • Proszę o modlitwę w pewnej Małej Intencji, dziękuję!

  FizjoideaFizjoidea2 miesięcy temu
 • Mam dwumiesięczną córeczkę i chciałabym wychować ją według tych zasad. Dziękuję za ten odcinek. :)

  darthixnaydarthixnay2 miesięcy temu
 • święte słowa , córki to trudny materiał do obróbki są niczym diamenty , szlifować i szlifować ...

  ziarenko ziarenkoziarenko ziarenko2 miesięcy temu
 • Piękne słowa ❤️

  Margaret ChramiecMargaret Chramiec2 miesięcy temu
 • Bardzo wartościowy odcinek. W ogóle bardzo brakuje mi w szkole przedmiotu tego typu, gdzie mówiło by sie o emocjach, relacjach, rozwoju osobistym. Rzutowało by to pozytywnie na wiele innych dziedzin życia, a na pewno zmniejszyło by ilość kłótni, rozwodów, depresji itp. Ten temat obowiązkowy dla każdego rodzica. Dobra robota!

  Violet HillViolet Hill2 miesięcy temu
 • Każda kobieta jest piękna,tylko niektóre są zaniedbane.😆

  Grazyna KempaGrazyna Kempa2 miesięcy temu
 • Dziękuję bardzo O. Adamie, mam 13 letnią córeczkę Amelke więc dobrze jest posłuchać mądrych wskazówek. Szczęśliwości z Panem Bogiem, paaaaaa

  kasia biernackakasia biernacka2 miesięcy temu
 • Dziękuję za otrzymane łaski

  Agata RadwańskaAgata Radwańska2 miesięcy temu
 • Ojciec jest genialny! 😘❤

  Edyta EdEdyta Ed2 miesięcy temu
 • O.Adasiu przyciemnij ekran...jak jest dzień...😁....ale i tak najważniejsze jest spotkanie i dobre Słowo. Dobrego dnia...

  Marcin JachaczMarcin Jachacz2 miesięcy temu
 • Haha, moja mama zawsze mi śpiewała "Córeczko, wolałabym, żebyś była CHŁOPCEM.." I obie się z tego śmiałyśmy😂 #z_dystansikiem Każde jesteśmy cudowne, tylko musimy to dostrzec i pokochać w sobie🙆😊❤

  Paula Wabi SabiPaula Wabi Sabi2 miesięcy temu
 • Według mnie, emocje, to można mieć w kinie, na randce itp. Często kobiety zbyt emocjonalnie podchodzą do życia. Potrafią zmienić humor w jedną sekundę, przez jakąś bzdurę. Myślę, że facet myśli bardziej racjonalnie, od razu mówi co jest na rzeczy, nie emocjonuje się problemem, tylko działa.

  Mariusz KolendaMariusz Kolenda2 miesięcy temu
  • Czasem jedno jest dobre, czasem drugie 😏

   Jego UmiłowanaJego UmiłowanaMiesiąc temu
  • Mariusz Kolenda Emocje są różne, sam tez na pewno je czujesz: irytacja, zadowolenie, pewność, niepewność, spokój, stres, tęsknotę, strach, znudzenie i milion innych. Wszyscy je mamy bo jesteśmy ludźmi. Jedni bardziej je okazują, inni mniej, jedni są świadomi, inni wypierają, jedni się nimi kierują, inni biorą je pod uwagę jaki ważna informacje o sobie.

   toprosteannotoprosteanno2 miesięcy temu
 • "Wyobraźcie sobie, że jest ciemno" - normalnie jak na Liturgii Wielkiej Soboty, która zaczyna się o 17 ;)

  Ania KAnia K2 miesięcy temu
  • 😂😂😂

   Dorota JurewiczDorota Jurewicz2 miesięcy temu
 • No...w końcu Ojcze do rzeczy !

  Alicja KrzoskaAlicja Krzoska2 miesięcy temu
 • Zostałam wychowana dokładnie na odwrót, wszystko o czym Ojciec mówi aby nie robić, było w moim dzieciństwie na porządku dziennym. Proszę o modlitwę, abym mogła się od tego uwolnić. Pozdrawiam

  Anna KaczmarczykAnna Kaczmarczyk2 miesięcy temu
  • Dziękuję! Z Bogiem ;)

   Anna KaczmarczykAnna KaczmarczykMiesiąc temu
  • Polecam książkę Modlitwa uwolnienia, autor Neal Lozano. Wielu osobom bardzo pomogła. Z Bogiem ✝ ❤

   ScafoScafo2 miesięcy temu
 • Trafione w sedno. 😀👍

  ewa77ewa772 miesięcy temu
 • Wszystko się zgadza ❤️

  Grażyna SkowrońskaGrażyna Skowrońska2 miesięcy temu
 • Człowieku co ty możesz wiedzieć o dzieciach .wara od dzieci

  Jacek BuczynskiJacek Buczynski2 miesięcy temu
 • Ja myślę że warto też być czujnym rodzicem, zauważyć że mimo wysiłku jakie wkładamy w wychowanie dzieci coś idzie nie tak... Pytanie czy może wtedy potrzebna jest pomoc specjalisty. Rodzice często to wypierają...

  Natalia GórskaNatalia Górska2 miesięcy temu
 • Podpisuje się rękami i nogami ♥️💪🏼

  Kosmetolog z grzywkąKosmetolog z grzywką2 miesięcy temu
 • pl-vision.com/detail/wideo-apegqCxBVDI.html

  BLACK WATERBLACK WATER2 miesięcy temu
 • pl-vision.com/detail/wideo-apegqCxBVDI.html

  BLACK WATERBLACK WATER2 miesięcy temu
 • Spodziewam się córki i poszukuję wszędzie porad na temat wychowania, tu jest kwintesencja wszystkiego, dzięki Ojcze 😊😚😉

  Joanna NyczJoanna Nycz2 miesięcy temu
 • pl-vision.com/detail/wideo-5uFkSfgBi1E.html pl-vision.com/detail/wideo-cD-YCxWX9XE.html

  kaja mozkaja moz2 miesięcy temu
 • 💞

  Grazyna HabelGrazyna Habel2 miesięcy temu
 • Ed shiran dla pań pl-vision.com/detail/wideo-apegqCxBVDI.html

  BLACK WATERBLACK WATER2 miesięcy temu
 • Cenne oczywistosci 😊❤❤dzieki o.Adasiu ... jest nad czym pracowac. Moja ukochana coreczka zakonczyla etap zlotego dziecka i wkroczyla w faze dziecka z rozkami 😉

  Monika FMonika F2 miesięcy temu
 • Sam jesteś księżniczka.

  WarspearManiacWarspearManiac2 miesięcy temu
 • Dziękuję 🙂

  Pani CzaplaPani Czapla2 miesięcy temu
 • Dość smutne jest, że Adam prawdopodobnie nie ma dzieci, a sprawia wrażenie, jakby mógł być rewelacyjnym ojcem.

  Winston SmithWinston Smith2 miesięcy temu
  • Ma dzieci..W wierze.

   Alicja JaAlicja Ja2 miesięcy temu
 • Oj jak fajnie widac ogrodek z figura Matki Bozej w Polskiej Parafii Wniebowziecia Najswietszej Maryi Panny w Paryzu. Ojciec Szustak prowadzil u nas 3 dniowe rekolekcje od piatku, jest niedziela i jeszcze nie wyjechal. Swietne rekolekcje ale dzisiaj Ojczulek byl tak zainspirowany, ze wszystko sie przedluzylo i z braku czasu Wieczor Uwielbienia nie zakonczyl sie Adoracja Najswietszego Sakramentu i indywidualnym blogoslawienstwem. Ojciec Adas w internecie jest niesamowity ale w rzeczywistoci jeszcze bardziej. To jeden z najbardziej charyzmatycznych ksiezy i kaznodzieji, ktorych spotkalam w zyciu. I tak jak powiedzial Ksiadz Pawlukiewicz, czasami mozna sie nie zgadzac z Ojcem Szustakiem ale to jest kozak.W nastepnym odcinku zobaczycie nasz paryski kosciol (tak mowimy ale kosciol jest wlasnaoscia Francuzow, Polacy sa tylko uzytkownikami), mordki niektorych wiernych i uslyszycie nasza radosc.

  JOLANEJOLANE2 miesięcy temu
 • super... nie zrobiono ze mnie księżniczki. nie księżniczki też nie... raczej pustką bezdenną... o mnie milczano... ale karmiono mnie:)

  Lilijka najdroższaLilijka najdroższa2 miesięcy temu
  • kobiece ciało jest albo zjawiskowe albo przeciętne. aby było inaczej to chłopców trzeba uczyć patrzenia...

   Lilijka najdroższaLilijka najdroższa2 miesięcy temu
 • Powinieneś zadedykować ten odcinek rodzicom Dody.

  aluette1aluette12 miesięcy temu
 • Ojcze dziękuję Ci za rekolekcje w Paryżu. I za radę dotyczącą mojej córki jakiej udzieliłeś mi trzy lata temu tutaj. Miałeś rację 😉. Panie Boże Wielki zapłać!

  Margot BielenicaMargot Bielenica2 miesięcy temu
 • pomagam.pl/imccvp2v?fbclid=IwAR3sX_RKru-soMm7sLRzvSQAeijpYB9- SZaWtDEauS1lEL6DbCCLmx2gZXk to bliska mi rodzina rodzice adoptowanego brata ( Iwa ) opiekują sie iwa chora siostra niesłysząca . opieka społeczna i inne organizacje odmówiły pomocy .proszę o pomoc nawet najdrobniejsza wpłatę Dagmara sama tez bywa ze już plączę z bezsilności dominika facebook.com/events/1706121686086738/ wydarzenie na Facebooku

  Dominika AndrzejewskaDominika Andrzejewska2 miesięcy temu
 • Szczęść Boże tak słucham czołóweczki i Ojca i aż ciary przechodzą po plecach, uwielbiam.

  kymcuskymcus2 miesięcy temu
 • Pięknie ojciec mówi o kobietach - tak miło się tego sucha 😇🙏💙

  Joanna TJoanna T2 miesięcy temu
 • No po prostu.. ksiądz - feminista;)

  agamaagama2 miesięcy temu
  • @Mariusz P no, jeśli Ci to pomoże..

   agamaagamaMiesiąc temu
  • @agama Tak muszę sobie kupić słownik języka kobiecego, to może wtedy zrozumiem co o.Adam do mnie mówi.

   Mariusz PMariusz P2 miesięcy temu
  • @Mariusz P Ja tak nie uważam. Kobietom sie tu rowniez "dostaje", chociażby w tym odcinku, dziwne, ze tego nie dostrzegasz, ale od "glaskania po glowce" jeszcze nikt sie nie rozwinął. A jeśli pewne stwierdzenia sa dla Ciebie zbyt ogólne, np.o relacjach, to poszukaj dalej-książki, rekolekcje, warsztaty. Jeden kanal na yt nie odpowie na wszystkie pytania..

   agamaagama2 miesięcy temu
  • @agama Jego cały kanał jest pod publikę. A tą publikę stanowią w większości kobiety, które chętniej sypną groszem na patronate. Generalnie nie przeszkadzałoby mi to, gdyby nie szła za tym stronniczość (np wg niego większość mężczyzn jest dzisiaj niedojrzała, ale kobiety są wspaniałe i każda znajdzie sobie wspaniałego męża) oraz używanie kobiecej mowy, która zupełnie do mnie nie trafia np"budować relację" - dla mnie jest to tak ogólne i niejasne, jakby komuś powiedzieć "trzeba wykonać zadanie" - ale że co? jak? kiedy? .

   Mariusz PMariusz P2 miesięcy temu
  • @Mariusz P Nie sadzę, zeby to było pod publiczke. A moj komentarz był ironiczny..

   agamaagama2 miesięcy temu
 • Tak racja niemozna odbierać tego dziewczyna ale szacunku do innych kobiet i męższczyzn i ich przedewszystkim kasy nauczyłbym przez ciężka charówę najlepiej w polu niestety teraz są dziewczyny plastiki i materialistki na szacunek trzeba zasłużyć jak na wszystko w życiu,ciężka praca i jak ręka odjąć bunt materializm i inne odchyły psychiczne pozdro

  LucasLucas2 miesięcy temu
  • Na szacunek zasługuje każdy człowiek bez względu na wszystko. 😇

   Jego UmiłowanaJego UmiłowanaMiesiąc temu
 • Szczęść Boże, mam bardzo wielką prośbę. A mianowicie jutro jest egzamin ósmoklasistów sam nim jestem i proszę o modlitwę za to żebyśmy dobrze napisali egzaminy i dostali się do wymarzonych szkół. Z góry dzięki i Pan Bóg Zapłać. P.S. módlmy się też zawsze za dusze w czyśćcu.😉😊

  Łukaszelek ŁukaszelekŁukaszelek Łukaszelek2 miesięcy temu
  • @Ewa RECHUL Bóg Zapłać😉😚😊

   Łukaszelek ŁukaszelekŁukaszelek Łukaszelek2 miesięcy temu
  • Będzie ok. Trzymaj się.

   Ewa RECHULEwa RECHUL2 miesięcy temu
 • WAŻNE!!!!!! Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Od jakiegoś czasu nurtuje mnie pewna kwestia. Dlaczego komunia święta w kościele jest tylko pod 1 postacią? Czyż Jezus nie powiedział ,,Kto spożywa moje Ciało i pije moją krew ma życie wieczne,, ? Aktualnie krew spożywają tylko kapłani, a co z wiernymi???

  Made inPOLandMade inPOLand2 miesięcy temu
  • Ciekawe jest również to, że Paweł pisał, iż Chrystus raz umarł za nasze grzechy, raz złożył Ofiarę doskonałą. A często można usłyszeć, że umiera na każdej Eucharystii, że ciągle na nowo składa się w ofierze. I gdzie tu Prawda? Ja skłaniam się ku słowom Pisma, bo jakieś niezmienne odniesienie trzeba mieć. Z Bogiem ✝ ❤

   ScafoScafo2 miesięcy temu
  • Polecam Ci serie Elementarz i Szustaka. Tam znajdziesz odpowiedz na to 👍🏻

   toprosteannotoprosteanno2 miesięcy temu
  • W ciele Chrystusa jest rownież krew, także przyjmujesz pod postacia chleba jedno i drugie. Ojciec Adam juz to tłumaczył w jednym z filmików. Pozdrawiam :)

   Michał RóżyckiMichał Różycki2 miesięcy temu
 • www.siepomaga.pl/langustadlagabrysi helpuj.pl/cele/338-na-dalsza-rehabilitacje-i-powrot-do-zdrowia www.katolikwspiera.pl/chcemy-miec-gdzie-cwiczyc.html Proszę o modlitwę w podanych intencjach, udostępnianie tych linkow i jeśli ktoś możę wsparcie finansowe. Każda złotówka ma znaczenie. Z góry Bóg zapłać.

  Filip F.Filip F.2 miesięcy temu
 • Tak ciężko jest wychować dobrze dzieci... To jest temat rzeka... Najlepiej prosić o wsparcie Maryję, z Nią będzie lepiej.

  Natalia KNatalia K2 miesięcy temu
 • Ojczulku, kolejny raz odnoszę cudownie zaskakujące wrażenie, że Ojciec jest propagatorem idei wychowania głoszonej przez duńskiego pedagoga Jaspera Juula ❤️

  Joanna CierlikowskaJoanna Cierlikowska2 miesięcy temu
 • Spokojnego wieczoru życzę

  Monika GłowackaMonika Głowacka2 miesięcy temu
 • Podoba mi się numer vloga :)

  Lila SowaLila Sowa2 miesięcy temu
 • A co zrobić jak się jest pantoflarzem i ma còrkę ?

  Tomasz DziekanTomasz Dziekan2 miesięcy temu
  • Porozmawiać z Bogiem i z Żoną 😀 będę pamiętać w modlitwie. Z Bogiem ✝ ❤

   ScafoScafo2 miesięcy temu
  • Popatrz na to inaczej zobacz wygodny pantofel nigdy nie obetrze twojej pięty do krwi a taka moda ciasna szpileczka oj jak boli !! A córkę poprostu kochaj i tyle to św Augustyn powiedział kochaj i rób co chcesz Ale kochaj mądrze i odpowiedzialnie wystarczy

   Elżbieta StarczewskaElżbieta Starczewska2 miesięcy temu
  • Kochać ją jak czuje się w swym sercu! A Pantoflarstwo to jakiś mit.

   Beata WalczakBeata Walczak2 miesięcy temu
 • Te chłoptaś tyś powinien z tej palmy nigdy nie schodzić! Mniej byłoby zwiedzionych przez takie pseudo-gadki ojcowskie!!!

  Jolanta BiesokJolanta Biesok2 miesięcy temu
  • @Jolanta Biesok nikogo do niczego nie zmuszałam. Raczej naiwnie wierzyłam, że skoro się tu wypowiadasz, to filmik widziałaś.

   7snowdog7snowdogMiesiąc temu
  • @7snowdogzmusiłeś mnie do wysłuchania kogoś kogo nie lubię słuchać do końca i muszę ,ale tylko w tym temacie zgodzić się z tym co słucham. Natomiast kategorycznie nie zgadzam się z tematami dotyczącymi wiary u tego człowieka a to wydaje mi się najważniejsze u takiej osoby!

   Jolanta BiesokJolanta Biesok2 miesięcy temu
  • @Jolanta Biesok no ja nie mogę... Jak nie podoba się, co mówi w filmiku, to wypunktuj dlaczego i możemy podyskutować - ale na temat, a nie argumenty w stylu "bo chodzi w bluzie", "bo lubi kogoś tam". Filmik dotyczy konkretnego zagadnienia i nie widzę sensu w spamowaniu ogólnikami, które przytoczyłaś, a które nijak mają się do tego, o czym ojciec Szustak wspomina w tym odcinku.

   7snowdog7snowdog2 miesięcy temu
  • @7snowdog mnie nie,ale tu jest wielu piejących z zachwytu nad nim - i to przeraża!

   Jolanta BiesokJolanta Biesok2 miesięcy temu
  • @Jolanta Biesok przecież nikt Ci nie każe mu ufać...

   7snowdog7snowdog2 miesięcy temu
 • Bardzo proszę o modlitwę za moją młodsza siostrę, która pisze jutro egzamin ósmoklasisty. Bardzo się nimi stresuje, pomozesz jej modlitwą? Bóg zapłać 🙏❤

  Ma_rzenka :DMa_rzenka :D2 miesięcy temu
  • Ma_rzenka :DMa_rzenka :D2 miesięcy temu
  • Pomodle sie , szczesc Boze

   Krystyna JagodaKrystyna Jagoda2 miesięcy temu
 • Z tymi emocjami to nie jest tak zero jedynkowo, że chłopcom nie wolno przeżywać a dziewczynkom pozwala się na więcej. Zależy o jakich emocjach mówimy. Taki na przykład smutek w wielu chłopcach jest społecznie blokowany (no bo przecież "chłopaki nie płaczą") co potem może skutkować tym, że mężczyzna, który odczuwa smutek, zamiast go wyrazić łzami, wyraża go agresją. Z drugiej strony u dziewczynek przekaz społeczny często "zabrania" złości (no bo każdy przecież wie, że "złość piękności szkodzi"). Efektem tego jest płacz lub nawet rozpacz u kobiet, które tak naprawdę odczuwają w danym momencie złość. Stąd bierze się potem wiele nieporozumień w odczytywaniu emocji innych (zwłaszcza w konstelacjach damsko-męskich). A dzieci powinno się uczyć, że niezależnie od płci mają prawo być smutne, mają prawo się złościć albo bać, mają prawo to również wyrażać. Bo tłumienie emocji nie jest rzeczą dobrą. Nigdy. To rozsadza człowieka od środka. Emocje muszą być wyrażane. Oczywiście w sposób, który nie rani innych ludzi. I to jest kolejna rzecz do nauczenia dzieci; aby umiały sobie z emocjami radzić w sposób aprobowany społecznie, a nie żeby je tłumiły (co często rozumiemy pod pojęciem "panowania nad sobą").

  StaraDuszaStaraDusza2 miesięcy temu
 • Z Panem Bogiem Amen Błogosławionej nocy 🙏🌞🙋‍♀️✨

  Teresa PaczosTeresa Paczos2 miesięcy temu
  • @Karolina Ka dziekuje i zycze spokojnej blogoslawionej nocy 🙏❤📿✨

   Teresa PaczosTeresa Paczos2 miesięcy temu
  • Dobrej nocy 🙋 z Panem Bogiem 🙏😇

   Karolina KaKarolina Ka2 miesięcy temu
 • Proszę o modlitwę za umierającą Aline 🙏

  KingiuKingiu2 miesięcy temu
  • Zaufaj Panu

   Grazyna WGrazyna W2 miesięcy temu
  • Moja śp Siostra miała na imię Alina... 🙏

   Pani CzaplaPani Czapla2 miesięcy temu
  • @RenataMM dziękuję 🙂

   KingiuKingiu2 miesięcy temu
  • Magda Zaraz odmówię Koronkę do Miłosierdzia Można też wysłać sms: Nieustanna Koronka za Chorych, Cierpiących i Konających Kraków Łagiewniki Każdy może wysyłać SMS z Imieniem osoby potrzebującej. Modlitwa za wszystkich imiennie znanych, ale i tych nieznanych z imienia, czyli za: NN. Nie trzeba nic więcej pisać! Na Chwałę Bożą: 518-687-518 (www.milosierdzie.pl/index.php/pl/e-spolecznosc-milosierdzia/prosba-o-modlitwe.html)

   RenataMMRenataMM2 miesięcy temu
  • Jezu ufam Tobie

   Krystyna JagodaKrystyna Jagoda2 miesięcy temu
 • Kobieto, Dziewczyno - czy potrafisz stanąć przed lustrem, spojrzeć sobie w twarz i bez problemu na głos powiedzieć, prosto w oczy: "akceptuję siebie taką jaką jestem!" Jak w gardle zadrga, wzrok spuścisz, to lekcje przed nami do odrobienia... Cieszę się i dziękuję, że Ojciec o tym wszystkim mówi. Cieszę się - ośmielę się stwierdzić - że zmienia się to tradycyjno-katolickie spojrzenie na kobietę... ;) A Pan mówi "jesteś piękna w oczach moich". Dusza zjednoczona z Panem jest piękna. Piękna pożąda, pięknem promienieje. Piękno rozsiewa dookoła. Tego piękna Wam i sobie życzę :)

  Iwona P.Iwona P.2 miesięcy temu
  • @Ewa ❤😘

   Iwona P.Iwona P.2 miesięcy temu
  • 😊🌺

   EwaEwa2 miesięcy temu
  • @Ezer Kenegdo dziękuję 😚 piękne... Dobrej Nocy 😘

   Iwona P.Iwona P.2 miesięcy temu
  • m.pl-vision.com/detail/wideo-utLv6tsFcbE.html

   Ezer KenegdoEzer Kenegdo2 miesięcy temu
 • Czy Ojciec ma jakąś ściągawkę - czy tak z głowy mówi? Jestem zawsze pełna podziwu, jak to Ojcu łatwo przychodzi. :) Zgrabnie to Ojciec wypunktował. A ja uzupełnię trafnym cytatem z o. Badeniego. "Gdzieś tam, w głębi duszy, jest takie miejsce, w którym kobieta nie jest matką, żoną, kochanką, babcią czy pracownikiem, jest tylko kobietą, sobą. Ta tajemnica jest bardzo pociągająca, bo nie wiadomo, jak ona urządziła ten azyl, co tam można znaleźć." A ten azyl tym ciekawszy, im większa dojrzałość. :)

  Marianna UrzedowskaMarianna Urzedowska2 miesięcy temu
  • :):):)@Marianna Urzedowska

   Bogdan JBogdan J2 miesięcy temu
  • Bogdan, dziękuję za Twój miły męski głos w naszym babskim gronie. Pozdrawiam. :)

   Marianna UrzedowskaMarianna Urzedowska2 miesięcy temu
  • @Marianna Urzedowska Fajny wywiad z ojcem Badenim. Jak się ma wiedze to widzi się to czego inni nie widza, szuka się tam gdzie gdzie innym nie przyjdzie do glowy by zajrzeć. By kobieta otworzyla ci gleboko swoja serce musisz ja oswojc i sprawić by rozkwitla jak kwiat, a nie zniewolić. Pozdrawiam :):):)

   Bogdan JBogdan J2 miesięcy temu
  • @Marianna Urzedowska Też przeczytałam. Bardzo piękne, mądre słowa. Serdecznie dziękuję.

   Ewa24 SEwa24 S2 miesięcy temu
  • @ktosmidal skrzydla Mnie też zachwycił. Dobranoc.

   Marianna UrzedowskaMarianna Urzedowska2 miesięcy temu
 • Pokój Dobro😕🌹

  Karolina BaranowskaKarolina Baranowska2 miesięcy temu
 • Proszę o modlitwę ❤️ ❤️ ❤️

  Julia EmmaJulia Emma2 miesięcy temu
  • Pomodlę się za Ciebie

   Filip F.Filip F.2 miesięcy temu
  • Z przyjemnością się pomodlę 😄 pozdrawiam 😜

   _james89__james89_2 miesięcy temu
 • 👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍💕💕💕

  Krystyna SzymaniecKrystyna Szymaniec2 miesięcy temu
 • Cieszę się że o Adam ubrany po cywilnemu przypomniał sobie piękne slowa które nie raz i nie tylko wymawia kapłan, ,szczęść Boże ''

  Róża H.Róża H.2 miesięcy temu
 • Pomódlmy sie prosze za dusze czyścowe. Proszę pomóżmy im ulżyć.

  Filip PFilip P2 miesięcy temu
  • @Regis596 xD

   pozdrawiam z rodzinkąpozdrawiam z rodzinkąMiesiąc temu
  • @Regis596 haha to prawda! Pozdrawiam Was serdecznie pamiętajcie o miłości jeden do drugiego obojętnie do którego kościoła nam bliżej!

   Estera JasiakiewiczEstera Jasiakiewicz2 miesięcy temu
  • Amen. Swoją drogą, prośba która jest jednocześnie sondą, pozwala oszacować ilu niewierzących i protestantów ogląda kanał :D

   Regis596Regis5962 miesięcy temu
  • @Motyw Kobiety Właśnie biblijne patrzeć istnieje coś takiego jak czyściec. Biblia mówi o czyśccu wszędzie tam gdzie jest o modlitwie za zmarłych. Już w Księgach Machabejskich jest o tym gdy Juda Machabeusz składa ofiarę za poległych w walce, ponieważ dopuścili się oni bachochłalstwa. Bo jeśliby czyściec nie istniał to jaki sens miałaby modlitwa za zmarłych?

   Anita RzucidłoAnita Rzucidło2 miesięcy temu
  • @Justyna Orzelska mam nadzieję że sama sobie kiedyś wybaczysz za swoją ignorancje, czego ja sie spodziewałem? Otwartości, tolerancji? NIE lepiej napisać, że brednie, wez ty sie za mnie pomodlij najlepiej, a ja pomodle sie aby kiedyś otworzyły ci sie oczy i może wiecej poznasz ze strony duchownej człowieka niż tylko reeee piekło reee módlmy sie za dusze w sryśćcu :)

   pozdrawiam z rodzinkąpozdrawiam z rodzinką2 miesięcy temu
 • Będzie Targ Intencji na kwiecień?.... już 14.04 mamy

  Dorota Anna WeronikaDorota Anna Weronika2 miesięcy temu
 • Odcinek fajny, ale nie zgodzę się z księdzem, że chłopcy mogą się czegoś bać. Mogą, ale nigdy nie powinni tego strachu okazywać, bo to nie jest pozytywnie odbierane ani przez płeć żeńską, ani płeć męską.

  Jacek KrawczykJacek Krawczyk2 miesięcy temu
 • To ja dziękuję za spotkanie Adasiu😊

  Margola 16Margola 162 miesięcy temu
 • Ile ran rodzice zadają dzieciom💔..jak trudno z tego wychodzić..bez pomocy Bożej nie da rady..📿

  g gg g2 miesięcy temu
  • tak to straszne jak rodzice często nieświadomie ranią swoje dzieci a najgorzej jak się tak skupiają na tych swoich krzywdach że nie dostrzegają że sami popełniają te same błędy lub w inny sposób krzywdzą swoje dzieci. Więc wyciągnijmy wnioski i nie przeżywajmy tego całe życie tylko bądźmy innymi lepszymi rodzicami wybaczmy naszym rodzicom i idźmy dalej często nasi rodzice krzywdzili bo sami byli tak traktowani najgorzej powielać te same błędy

   kopaliakopaliaMiesiąc temu
  • 💖

   Elżbieta CiborElżbieta Cibor2 miesięcy temu
 • Największy problem miałam z asertywnością, ale już jest lepiej, teraz wręcz uwielbiam mówić NIE ☺️☺️☺️😂😂😂 Moja powabna młodość mija ale moja fajność rośnie z biegiem lat. Coś za coś, haha 😊 Norweżki chcą być perfekcyjne, dlatego ja tym wśród których jestem pokazuje swój nieperfekcjonizm zawsze kiedy mogę a one tak sie wtedy cieszą i chyba im to coś daje. Bo ja gdzieś tam wśrodku czuję się perfekcyjna (Pan Bóg wiedział co robi) a skoro tak to mi nie zależy by być perfect dla innych, nie patrze na siebie przez pryzmat innych ludzi i tego życzę każdemu, papa buziaki102!

  Ella PeronElla Peron2 miesięcy temu
  • Jola B Bede o 21 szej dzis, jak tylko bede to Ci napisze:) ale konspiracja, hahaha 😊😊😊

   Ella PeronElla Peron2 miesięcy temu
  • Ella Peron...Tak podam Ci poczte i napisz do mnie jak bedziesz tu...buzka ♥♥:))♥♥♥

   Jola BJola B2 miesięcy temu
  • Żebyśmy sie umówiły na to wydarzenie Szustakowe 23 ciego, drzwi na Torwarze zdaje sie od 16 tej otwieraja ale start o 18 tej jakos. To bysmy sie umowili o ktorej sie widzimy i gdzie. Milego dzionka. Ja mialam wolny weekend ale duzo roboty nałożyłam więc ledwo wyrabiałam na zakrętach a teraz jeszcze musze na całego sie do PL szykować a tyle mam do zrobienia przed tym.

   Ella PeronElla Peron2 miesięcy temu
  • Hejka Jola, musimy sobie podac nr telefonu, masz aplikacje whatsup? Tylko zeby nikt nie widzial to sobie podamy jak bedziemy jednoczesnie tu, co nie? O ktorej tu bedziesz dzis np.?

   Ella PeronElla Peron2 miesięcy temu
  • Ella Peron...♥♥♥masz byc piekna dla siebie:))...bo jestes jedyna w swoim rodzaju:))...bylam w pracy tagze taka mialam niedziele , ale co tam, jutro tez jest dzien i praca tez:))...spokojnej nocy w ♥ kochanym:))♥♥♥♥

   Jola BJola B2 miesięcy temu
 • Życzę wszystkim udanego tygodnia ❤️🙏🏻

  AndziaAndzia2 miesięcy temu
 • Bardzo feministyczny odcinek ❤️

  Anna WinklerAnna Winkler2 miesięcy temu
  • Ale w takiej dobrej formie ;)

   7snowdog7snowdog2 miesięcy temu
 • Szczęść Boże! Dziękuję za ten vlog, za mądre i cenne rady 😊Razem z córką ogarniam Ojca naszą serdeczną modlitwą! 💞

  Aleksandra SkawińskaAleksandra Skawińska2 miesięcy temu
[NV#313] Jak nie zrobić z córki księżniczki?